Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna, tak samo jak chirurgia plastyczna, ma na celu poprawę naszego wyglądu. Jednak do osiągnięcia upiększających efektów stosuje się tu tylko zabiegi niechirurgiczne, mniej inwazyjne i możliwe do wykonania ambulatoryjnie, bez konieczności pobytu w szpitalu. W naszej ofercie skupiliśmy się na zapewnieniu kompleksowego podejścia do walki ze starzeniem się skóry, profilaktyką tego procesu, jak również upiększeniem poprzez korekcję drobnych defektów. Każdy z oferowanych zabiegów wykonywany jest przez specjalistów i poprzedzony szerokim wywiadem. W rozmowie wstępnej staramy się rozpoznać potrzeby naszych klientów, pomóc w doborze planowanych zabiegów, jak również zaproponować dalsze, rozszerzające podejście do pielęgnacji zarówno urody, jak i naszego samopoczucia wynikającego z funkcjonowania w zdrowym i zrelaksowanym ciele. Nasi klienci doceniają takie holistyczne podejście i wiążą się z nami na dłużej, wyraźnie odczuwając dobroczynne efekty nie jednorazowej, a długotrwałej i kompleksowej pielęgnacji.
Poniżej prezentujemy w skrócie naszą ofertę z dziedziny medycyny estetycznej. Więcej szczegółów poznacie Państwo podczas wizyty i rozmowy z lekarzem specjalistą, wykonującym poszczególne zabiegi.
Mezoterapia igłowa – jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, polega na dostarczeniu do skóry za pomocą iniekcji kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy. Składniki aktywne mają możliwość szybkiego działania ponieważ wstrzykiwane są bezpośrednio do skóry właściwej, co zapewnia ich optymalną dostępność i stężenie, a w efekcie skuteczny efekt odmłodzenia.
Redukcja i wypełnianie zmarszczek – terapia usuwania zmarszczek najczęściej przyjmuje postać zabiegów łączonych dedykowanych osłabieniu działania mięśni mimicznych, wypełnieniu istniejących ubytków oraz poprawy gęstości skóry poprzez aktywizację kolagenu typu III.
Botoks – zabieg stosowany przy korekcji zmarszczek mimicznych (zmarszczki na czole, kurze łapki, zmarszczka lwia między brwiami). Botoks powoduje, że mięśnie w miejscu, w którym został podany, tracą zdolność kurczenia się, przez co skóra przestaje się marszczyć i rozluźnia się. Unieruchomione w ten sposób zostają tylko niewielkie fragmenty skóry, dlatego reszta mięśni może funkcjonować normalnie. Twarz po zabiegu wygląda naturalnie, ale pozbywa się niechcianych zmarszczek, bardzo często dających jej nieprzyjazny wygląd.
Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową – nadmierną potliwość do niedawna traktowano bardziej jak kłopotliwą przypadłość niż wymagające leczenia schorzenie, a tymczasem szacuje się, że cierpi na nią około 2-3% populacji. Najbardziej narażonymi na nią miejscami ciała są pachy, dłonie i stopy. W leczeniu nadpotliwości najskuteczniejszą metodą jest podanie toksyny botulinowej. Po wstrzyknięciu śródskórnym toksyna botulinowa oddziałuje na gruczoły potowe zmniejszając ilość wytwarzanego potu. Zabieg polega na punktowym ostrzykiwaniu wybranych miejsc niewielką ilością preparatu.
Lipoliza iniekcyjna – to bezinwazyjna metoda usuwania tłuszczu z określonych partii ciała. Ta bezoperacyjna alternatywa dla liposukcji, stosowana jest w celu modelowania sylwetki, pozwalając pozbyć się tzw. boczków i innych fałdek odpornych na diety i ćwiczenia. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu w wybrane partie specjalnego roztworu rozpuszczającego tłuszcz. W przeciwieństwie do liposukcji zabieg taki nie pozostawia zniekształceń na skórze i nie wywołuje praktycznie żadnych powikłań. Dlatego stosowany jest z powodzeniem również do pozbywania się tłuszczu z podwójnego podbródka czy usuwania worków pod oczami.
Wypełniacze – wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to sprawdzona już przez lata metoda przywracania młodości naszej twarzy. Zawarty w wypełniaczach kwas hialuronowy jest syntetycznym odpowiednikiem naturalnie występującego w naszym organizmie kwasu, którego głównym zadaniem jest wiązanie wody, dzięki czemu skóra utrzymuje odpowiednie nawilżenie, napięcie i elastyczność. Różnorodność preparatów obecnych na rynku umożliwia stosowanie wypełniaczy w zależności od indywidualnych potrzeb, wieku, miejsca i rodzaju korekcji.
Powiększanie ust – do zabiegu tego używa się kwasu hialuronowego, który świetnie sprawdza się w zniwelowaniu asymetrii ust, poprawie napięcia skóry, nawilżeniu, czy uwydatnieniu czerwieni wargowej. Ustom można nadać w ten sposób bardziej wyraźny wygląd, powiększyć je i zabezpieczyć przed negatywnymi efektami starzenia (opadające kąciki ust, czy tzw. zmarszczki palacza nad ustami). Efekt powiększenia ust utrzymuje się zazwyczaj ok. 6 miesięcy, a ilość wprowadzonego wypełniacza zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i ustaleń z lekarzem.
Korekta kształtu i owalu twarzy – jest to wolumetryczne (objętościowe), niechirurgiczne modelowanie (lifting) twarzy. Do modelowania takiego używa się preparatów kwasu hialuronowego. Zgodnie z modelem „trójkąta młodości” piękna i młoda twarz charakteryzuje się wyraźnie zarysowanymi wypukłościami policzków oraz dobrze zaznaczoną linią żuchwy i podbródka (kształt trójkąta odwróconego wierzchołkiem do dołu) Pod wpływem czasu włókna kolagenowe tracą swoją elastyczność, rozciągają się a skutki tego procesu widoczne są w postaci zwiotczeń, opadających kącików ust, tzw.chomików czy drugiego podbródka. Na te i inne oznaki starzenia skutecznym sposobem jest oferowany przez nas zabieg. Pierwsze efekty po jego zastosowaniu widoczne są natychmiast, a pełny rezultat ujawnia się stopniowo w ciągu miesiąca i utrzymuje od 1 do 2 lat.

Cennik:
Cena ustalana indywidualnie – uzależniona jest od rodzaju i ilości wykorzystanych preparatów.

Cennik zabiegów:

manicure 30zł
manicure z malowaniem 40zł
manicure hybrydowy 75zł
manicure japoński 40zł

pedicure 70zł
pedicure z malowaniem 80zł
pedicure hybrydowy 120zł

przedłużanie paznokci:
założenie paznokci żelowych 80zł
uzupełnienie paznokci żelowych 60zł

założenie paznokci żelowych + hybryda 110zł
uzupełnienie paznokci żelowych + hybryda 80zł

Umów wizytę